Асоціація міст України - заснована в червні 1992 року і на той час до її складу входило 35 міст. Основна мета діяльності Асоціації - підтримка курсу ринкових перетворень, розширення горизонтальних зв'язків між містами на ґрунті економічного співробітництва, захист законних прав та інтересів членів Асоціації в органах влади та управління, взаємодія з владними структурами і громадськими об'єднаннями в справі перетворення України на країну з соціально орієнтованою ринковою економікою.

Протягом років своєї діяльності АМУ бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин, надає інформаційну, організаційну та консультативну допомогу своїм членам, опікується проблемою підготовки і перепідготовки муніципальних кадрів, налагоджує міжнародні побратимські зв‘язки між містами.

АМУ  лобіює інтереси територіальних громад в центральних та регіональних органах державної влади, регулярно інформує їх та громадськість про проблеми місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення. В квітні 2003 року з її ініціативи  вперше в Україні проведено парламентські слухання з питань місцевого самоврядування.

Асоціація міст України планомірно поглиблює стосунки між українськими містами та їх європейськими партнерами. Наприкінці 2002 року її було прийнято до Ради європейських муніципалітетів та регіонів, що безперечно зміцнило її міжнародну позицію та репутацію України як держави, яка прагне до європейської спільноти.

Сьогодні Асоціація міст України об'єднує 574 міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України.

З метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів міської громади у 2002 році Городоцька міська рада увійшла в Асоціацію міст України.

26 листопада 2010 року міського голову Городка Савку М.В. обрано заступником голови Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. Окрім того він також представляє Львівське РВ АМУ у загальноукраїнському правлінні.

Детальніше про діяльність Асоціації міст України можна ознайомитись на офіційному сайті http://auc.org.ua/