У неділю в актовій залі Городоцького районного дому відбулися урочисті збори з нагоди відзначення 98 річниці від дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Розділити всенародне свято прийшли представники духовенства, влади, зокрема керівництво РДА та райради, міський голова Городка Роман Кущак з родиною, секретар міської ради Юлія Віткова, представники громадсько-політичних організацій, мешканці міста.

Ведуча, режисер Галина Глушко  нагадала присутнім про те, який знаковий слід залишив у долі України листопадовий чин 1918 року і яке величезне значення він має для цілих поколінь українців. Чоловічий вокальний колектив під керуванням В.Турчина виконав гімн Українських січових стрільців «Гей у лузі червона калина».

У  вітальному слові до громади голова Городоцької  районної державної адміністрації Володимир Ременяк торкнувся торкнувся історичних подій  про період діяльності ЗУНР, відзначивши, що події, які відбулися на початку листопада 1918 року були вагомою віхою в українському державотворенні, тож відзначення цього національного свята сприяє  відновленню в серцях кожного з нас любові до України, поваги до її історії, яка не повинна забуватися  нинішніми і наступними поколіннями. А далі дівчатка у національних строях поклали квіти до паятника Січовим Стрільцям на пошану  про славних українців, котрі творили  сторінки історії нашої держави. З маловідомими фактами з історії ЗУНР  та ролі церкви у її створенні ознайомив присутніх  настоятель храму Преображення Господнього  о.Тарас Цікало у своїй доповіді «Роль духовенства УГКЦ у формуванні  ЗУНР».

Захід продовжився  відзначенням 160  річниці від дня народження знакової постаті в історії України –Івана Яковича Франка. Ініціаторами урочистої академії , яка під активні овації присутніх пройшла  на сцені районного народного дому під гаслом «Тільки те, що здобудемо своєю працею – буде наше надбання», виступили  Львівська архиєпархія Української греко-католицької церкви, фундація «Андрей» та громадський рух «Зарваницька громадська ініціатива». Городківчани з великим задоволенням  та радістю сприймали кожен хоровий твір, солоспіви  на слова І.Франка у виконанні  камерного оркестру  Заслуженої академічної капели України «Трембіта»(солісти Ігор Кацюба та Ярослава крилошанська) та жіночого вокального ансамблю «MADRIGAL VOICES». У поетичному слові прозвучали  найцікавіші  біографічні відомості  з життя І.Франка, окремі листи та відомі вірші. Підготувала  академію диригент  Вероніка Шніцар.

 

Під завісу виступу  іменитих гостей міста міський голова Роман Кущак, вручаючи їм квіти, щиро подякував  за чудові хвилини, подаровані артистами громаді міста та побажав нових творчих злетів.