Відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Як би це жахливо не звучало, але людей, які отримують насолоду від насильства над тваринами, в Україні дуже багато.

Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацьковування цих тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, чи у присутності неповнолітніх, становить склад злочину, передбаченого статтею 299 Кримінального кодексу України. Побої або інші насильницькі дії, залишення тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин. За вчинення таких дій слідує сплата штрафу від 3400 до 5100 грн. Якщо ж порушення повторюється, або знущання відбувалося над двома і більше тваринами, то сума штрафу збільшується від 5100 до 8500 грн або адміністративного арешту до 15 діб.

Випадки, коли насильницькі дії спричинили загибель тварини і при цьому особа, яка це вчинила, оприлюдню матеріали в соціальні мережі караються арештом до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. Якщо такі дії були вчинені в присутності неповнолітнього – строк обмеження чи позбавлення волі становить 3-5 років.

Що робити у разі виявлення жорстокого поводження з тваринами?

· Зафіксувати жорстоке поводження з тваринами (фото-, відеозйомка);

· По максимуму знайти свідків, взяти їх контактні дані;

· Дізнатися контактні дані власника тварини;

· Звернутися із заявою в поліцію щодо жорстокого поводження з твариною. В заяві вказати, хто є власником тварини. До заяви долучити фото, відео зйомку, контактні дані свідків;

Всі тварини заслуговують любові та турботи – породисті та «дворняги», здорові й безпорадні, всі без винятку. Подаруйте безпритульній тварині шанс на щасливе життя, заберіть безхатченка з вулиці або з притулку і більшої вдячності та відданості, ніж від нього, годі буде чекати «Порятунок однієї собаки не змінить цей світ... але світ, безсумнівно, зміниться для цієї однієї собаки». І нехай в цьому світі буде хоч трошечки більше добра!

Додаткову інформаціюабо консультацію з правових питань можна отримати безкоштовно в «ГОРОДОЦЬКОМУ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

м. Городок, вул. Львівська, 1а (ІІІ поверх)

тел. (231) 30401

e-mail: horodok@legalaid.lviv.ua

інформацію про законодавство взято з Юридичного порталу України

https://lawportal.com.ua/