Штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю зросли

Легальна праця – це офіційне працевлаштування, безпечна праця, своєчасна виплата заробітної плати, право на отримання пільгової пенсії, соціальні гарантії за роботу в несприятливих умовах.

 

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі вчинення порушень законодавства про працю, що передбачено ч. 2 ст. 265 КЗпП.

 

Для розрахунку суми штрафу застосовується розмір мінімальної зарплати, встановлений на момент виявлення порушення.

 

Мінімальна заробітна плата з першого січня 2021 року становить 6000 гривень.

 

Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю:

• Допуск працівника до роботи без трудового договору (контракту) – 10 мінімальних зарплат – за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення – 60 000 грн.

• Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час – попередження –  до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої –  третьої груп.

• Виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків –  30 мінімальних зарплат – за повторне протягом двох років порушення –  180 000 грн.

• Порушення строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – 3 мінімальні зарплати –  18 000 грн.

• Недопущення до проведення перевірки з питань виявлення вищезазначених порушень або створення перешкод у її проведенні - у 16-кратному розмірі мінімальної зарплати –  96 000 грн.

• Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати – 18 000 грн.

• Порушення інших вимог законодавства про працю - у розмірі мінімальної заробітної плати – 6000 грн., за повторне порушення протягом року – 12 000 грн.