Гвинтокрил для аеромедичної евакуації пацієнтів першою отримала Львівщина
Вертоліт базуватиметься на аеродромі в Городку
Вже з 1 квітня пацієнтів з інсультами, інфарктами, з важкими травмами після ДТП, іншими загрозливими для життя та здоров’я станами зможуть терміново доставляти до лікарень медичним гелікоптером.
19 березня для реалізації цього проекту МВС та Національна поліція України виділили два сучасні вертольоти. Один вертоліт буде у розпорядженні Львівського центру екстреної допомоги та медицини катастроф, другий — Київського.
Про це повідомив Zaxid.net.
Львівська область — перша в Україні, де стартує пілотний проект з надання аеромедичної допомоги. Львівські бригади будуть обслуговувати сім областей: Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську, Волинську, Рівненську, Тернопільську і Чернівецьку.
З 1 травня до цього проекту приєднається Київщина.
Пілотний проект у Львівській області реалізовуватимуть на базі обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Його керівник Андрій Васько розповів ZAXID.NET, що у відділі аеромедичних евакуацій працюватиме 10 медпрацівників: п'ять лікарів і п'ять фельдшерів.
Раніше Центр оголосив конкурс з набору працівників у підрозділ з аеромедичної евакуації. Як повідомили ZAXID.NET у Центрі, працювати у ньому зголосилося 85 медпрацівників.
У понеділок, 22 березня, конкурсна комісія має назвати переможців першого туру. У другому турі охочі працювати у аеромедичному підрозділі матимуть співбесіду і тестування. Переможців другого туру конкурсу скерують на відповідне навчання у Києві, після якого вони складатимуть іспит.
19 березня Андрій Васько оглянув у Києві вертоліт Airbus Helicopters H135, на якому працюватимуть львівські медики. Наступного тижня цей вертоліт уже буде у Львові. І перші транспортування важкохворих до лікарень гелікоптером розпочнуть уже з 1 квітня.
На виклик першими прибуватимуть «швидкі», які доставлятимуть травмованих у місця посадки вертольота. За словами Андрія Васька, вертоліт базуватиметься на аеродромі в Городку. Його повністю обслуговуватиме МВС, натомість Центр екстреної медицини катастроф відповідатиме за медичне обслуговування пацієнтів.
«У Львівській області є багато місць, де може сісти вертоліт. Попередньо його можна посадити на будь-яку тверду поверхню. Пальне, сервіс вертольота і зарплату пілотів фінансуватиме Нацполіція. Ми ж готуємо медиків і обладнання», — пояснює Андрій Васько.
Використання медичного вертольота має збільшити шанс виживання тим пацієнтам, які опинилися у критичних ситуаціях. Крім цього, гелікоптером доставлятимуть органи для трансплантації.