До уваги аграріїв: на окремі види сільськогосподарської продукції знизили ПДВ

Департамент агропромислового розвитку звертає увагу постачальникам сільськогосподарської продукції, що  25 лютого цього року набув чинності Закон України від 17 грудня 2020 року № 1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (далі – Закон № 1115), яким внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, п. 193.1 ст. 193 ПКУ доповнено п.п. «г», відповідно до якого, застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 % по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих видів сільськогосподарської продукції. Зокрема знижену ставку податку встановлено при постачанні наступної продукції:

- жива велика рогата худоба, свині, вівці;

- молока незбираного;

- пшениця і суміш пшениці та жита (меслин);

- жито; 

- ячмiнь;

- овес;

- кукурудза;

- соєвi боби;

- насiння льону, свирiпи та ріпаку, соняшнику;

- насiння та плоди iнших олiйних культур;

- цукрові буряки.

Для інших видів сільгосппродукції залишається загальна ставка – 20 %.

«Ставка ПДВ – 14 % застосовується із 1 березня поточного року. При цьому,  сільгоспвиробники купуючи товари чи послуги, що використовуються у виробництві сільгосппродукції, які оподатковуються  за ставкою 20 %,  включають усю суму вхідного ПДВ до податкового кредиту на загальних умовах. Розподіл податкового кредиту за товарами чи послугами, які використовують у виробництві сільгосппродукції, що оподатковується за ставкою 14 %, та у виробництві продукції, що оподатковується за ставкою  20 %, не здійснюється. Крім того, Законом визначено, якщо сільгосппродукція була придбана до 1 березня з оподаткуванням за ставкою  20 %, а продається після 1 березня та оподатковується за ставкою 14 %, то податковий кредит зберігається в повному обсязі» - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Знижену ставку ПДВ у разі постачання сільгосппродукції на території України застосовують як виробники такої продукції, так і особи, які її купили (наприклад, трейдери). А от для операцій з експорту вказаних видів сільгосппродукції залишилася нульова ставка ПДВ.