Одним із питань порядку денного засідання обласної комісії ТЕБ і НС (далі – Комісія) було визначення заходів запобігання виникненню лісових пожеж.
«Пожежонебезпечний весняно-літній період лише розпочався, проте на території Львівської області вже зафіксовано близько 500 пожеж в екосистемах – це біля 100 га випаленої землі. За минулий рік ми мали 3000 пожеж, і додатково ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності», - повідомив на засіданні Комісії начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін.
Окрім того, за словами начальника Держекоінспекції у Львівській області Миколи Маланича, станом на 7 квітня на Львівщині проведено 36 рейдів, у складі яких завжди діють три групи, які мають відповідний напрямок – населені пункти, райони. Складено 36 протоколів - за спалювання сухої рослинності та сміття. Загальна сума збитків складає 47 000 грн.
Обласна комісія вирішила рекомендувати головам районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських територіальних громад у взаємодії з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Львівським обласним комунальним спеціалізованим лісогосподарським підприємством “Галсільліс”, іншими лісогосподарськими організаціями уточнити перелік населених пунктів, які знаходяться у лісових масивах чи поблизу них, на територію яких можливе поширення лісових пожеж та надати ці переліки до департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації та Головного управління ДСНС України у Львівській області.
Окрім того, рекомендовано забезпечити в межах населених пунктів та територій прилеглих до лісових масивів, своєчасне очищення територій від сухостою, чагарнику тощо, створення комісій з питань евакуації, розроблення (уточнення) планів евакуації населення і матеріальних цінностей, проведення патрулювання територій у пожежонебезпечний період та вжиття інших заходів, покликаних запобігти виникненню лісових пожеж.
Головам райдержадміністрацій доручено створити комісії для проведення комісійних обстежень населених пунктів, до яких включити начальників структурних підрозділів райдержадміністрацій з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, охорони довкілля, представників ГУ ДСНС у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області, представників лісництва та громадськості. До 30 серпня комісіям встановлено строк для складання та затвердження актів обстежень кожного населеного пункту.