Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації нагадує, що триває прийом конкурсних пропозицій інститутів громадянського суспільства для створення (розширення) соціальних підприємств.
Конкурс з визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету для створення (розширення) соціальних підприємств у 2021 році проводиться з метою сприяння розвитку соціального підприємництва у Львівській області та реалізації заходів Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян у Львівській області на 2021-2025 роки.
Пріоритетними завдання конкурсу є:
- створення нових робочих місць для соціально-вразливих верств населення з підтверджуючим статусом, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці;
- вирішення соціальних потреб та проблем інститутів громадянського суспільства шляхом створення (розширення) соціальних підприємств та забезпечення комерційного підходу до самофінансування соціальних заходів або послуг інститутів громадського суспільства.
Хто може стати учасником конкурсу?
- Громадські організації, громадські спілки, благодійні організації, які зареєстровані в установленому порядку не менше двох років до оголошення проведення конкурсу і здійснюють свою діяльність на території Львівської області і які виявили бажання створити соціальні підприємства для вирішення соціальних потреб та проблем, які виникають у процесі їх діяльності, та підприємства, створені ними (далі - учасники конкурсу).
Організаційно-правова форма соціальних підприємств
Інститут громадянського суспільства може створити соціальне підприємство (юридичну особу) будь-якої організаційно-правової форми.
Чи впливає створення соціального підприємства на ознаку неприбутковості інституту громадянського суспільства?
Ні, не впливає.
Обов’язкові вимоги щодо соціальних підприємств
- Забезпечення створення на соціальному підприємстві не менше як 70% нових робочих місць для соціально вразливих груп населення, які мають підтверджений статус.
- Загальна чисельність працівників на соціальному підприємстві після трьох років діяльності не має бути меншою за чисельність працівників за підсумками першого року діяльності соціального підприємства.
- Фінансово-господарська діяльність зареєстрованого в установленому порядку соціального підприємства має розпочатись упродовж шести місяців з дати закупівлі устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення, зазначених у програмі (бізнес-плані, проєкті, заходах).
На що надаються кошти
Кошти переможцям конкурсу надаються на закупівлю устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення, зазначених у програмах (бізнес-планах, проєктах, заходах) інститутів громадянського суспільств.
Спосіб і термін повернення коштів
Повернення коштів фінансової підтримки має здійснюватися шляхом сплати соціальним підприємством усіх загальнообов’язкових зборів та платежів у термін не більше як три роки.
Які документи потрібні для участі у конкурсі:
1) заява про участь у конкурсі, складена за формою, що затверджена організатором конкурсу, із зазначенням найменування організації, назви програми (бізнес-плану, проєкту, заходу) за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності);
2) копія статуту інституту громадянського суспільства, завірена печаткою інституту (у разі наявності) та підписом керівника інституту;
3) програма (бізнес-план, проєкт, заходи) щодо створення соціального підприємства, яка повинна в обов’язковому порядку передбачати створення на соціальному підприємстві не менше як 70% робочих місць для соціально вразливих груп населення, які мають підтверджений статус. Програма (бізнес-план, проєкт, заходи) повинна містити мету і завдання, потребу у фінансуванні, обґрунтування доцільності закупівлі обладнання, устаткування, інших основних засобів виробничого призначення, детальний розрахунок витрат та джерела фінансування, фінансові результати, інформацію про терміни повернення коштів фінансової підтримки, результат соціальної ефективності діяльності соціального підприємства, можливі ризики та шляхи їх мінімізації, способи інформування громадськості про хід виконання (реалізації) програми (бізнес-плану, проєкту, заходу) тощо. Результативні показники стану виконання (реалізації) програми (бізнес-плану, проєкту, заходу) зазначаються в абсолютних значеннях;
4) інформація про діяльність інституту громадянського суспільства, виконання (реалізацію) програм (бізнес-планів, проєктів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення;
5) довідка про відсутність заборгованості перед бюджетом (довідка про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів, довідка про відсутність несплачених фінансових санкцій за порушення податкового законодавства, довідка про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);
6) обґрунтування використання бюджетних коштів, необхідних для реалізації програми(бізнес-плану, проєкту, заходів);
7) у разі отримання учасниками конкурсу бюджетних коштів у минулих роках, подають звіти про їх використання.
Куди і до якого часу подавати необхідний пакет документів?
Документи приймаються департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації з дня опублікування оголошення до 30 квітня 2021 року включно щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 9:00 до 18:00 (щоп’ятниці з 9:00 до 16:45) за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 110.
Як отримати додаткову інформацію про конкурс?
Контактна особа: Жук Любов Іванівна, заступник начальника управління - начальник відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Контактний телефон: (032) 261-31-07, e-mail: dszn.oplatapraci@gmail.com