Сексуальне насильство в інтернеті

Якщо не знаєш або не замислюєшся про проблему – це не означає, що її немає.

 

У зв’язку з карантинними обмеженнями та впровадженням дистанційних форм навчання діти стали більше часу проводити в мережі інтернет. Вони й раніше користувалися інтернетом, а зараз – це стало необхідністю, адже навчання проходить в онлайн-режимі. Також діти грають в онлайн-ігри, переглядають відеоролики, спілкуються в соціальних мережах та на різних форумах.

 

В інтернеті на дітей чекає безліч ризиків, про які не знають ні діти, ні вчителі та батьки.

 

Онлайн-грумінг або кібергрумінг - це налагодження довірливих стосунків з дитиною (найчастіше через соціальні мережі та фейкові акаунти) для отримання від неї інтимних фото чи відео з подальшим шантажуванням дитини для одержання ще відвертіших матеріалів, грошей чи зустрічей офлайн, наслідком чого може стати зґвалтування.

 

Секстинг - це обмін інтимними фото/відео/текстами із використанням сучасних засобів зв’язку, які можуть надсилатися як добровільно, так і під загрозою шантажу або насильства.

 

Сексторшен – це налагодження довірливих стосунків з дитиною з метою отримання інтимних фото чи відео із подальшим шантажем розповсюдити ці матеріали та вимагання додаткових матеріалів чи грошей.

 

Що робити щоб як мінімум допомогти дитині при сексуальному насильстві над нею в інтернеті, а як максимум - запобігти

 

В першу чергу батьки повинні якомога більше спілкуватися з дитиною, та звертати увагу на зміни настрою після користування Інтернетом (сум, пригнічений стан, замкненість в собі тощо), що швидше за все, буде першою ознакою, що дитина стала жертвою.

 

Батьки повинні переконати дитину, що вони не засудять за відвідування небажаних сайтів і завжди будуть на її боці (краще пояснити, яку небезпеку ці сайти несуть).

 

Особистий приклад є вагомим аргументом впливу на дитину – не варта самим батькам годинами просиджувати за комп’ютером чи телефоном в інтернеті, забороняючи натомість дитині, користі від таких моментів буде мінімальним.

 

Якщо все ж таки стало відомо про сексуальне над дитиною в інтернеті - варто звернутися в поліцію (кіберполіцію або ювенальну превенцію).

 

Додаткову інформацію або консультацію з правових питань можна отримати безкоштовно в «ГОРОДОЦЬКОМУ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

м. Городок, вул. Львівська, 1а (ІІІ поверх)

тел. (231) 30401

e-mail: horodok@legalaid.lviv.ua

інформацію про законодавство взято з Юридичного порталу України

https://lawportal.com.ua/