Ветерани, отримавши бойовий досвід на Донбасі, часто вирішують розпочати нове життя із власної справи. Вони відкривають кав’ярні, майстерні, започатковують креативні й освітні проекти, а також розпочинають свій аграрний бізнес. Завдання департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації – допомогти їм стати професіоналами, показати важливість їхніх господарств не лише для них, а для всього українського суспільства.
Упродовж 2016-2020 років в області діяла Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області, одним із напрямів якої було пільгове кредитування на започаткування чи розвиток аграрного бізнесу. Цією програмою скористались 7 учасників бойових дій на Сході України та отримали кошти на започаткування власної справи з вирощування полуниці, малини, лохини, ірландських троянд, зелені (базиліку) та овочів, розведення овець, вирощування курей-бройлерів та молодняка великої рогатої худоби.
Власною історією успіху поділився Андрій Дробіт, який після повернення додому розпочав свою власну справу з вирощування ірландських троянд та зелені. Кошти, отримані від продажу квітів, вклав у будівництво теплиці, а за отримані кредитні кошти придбав котел для обігріву. «З нуля все починалося, досвіду взагалі не було, але було бажання, тому в принципі складного нічого не має, працювати треба. Наразі маємо посаджену лаванду та 5200 туй смарагдових. А також залежно від сезону, вирощуємо салат, огірки та ірландську троянду еустому розсаду якої замовляли аж у Голландії», — розповідає Андрій.
Ще одне успішне фермерське господарство “Еко-Ранчо Сабадаш”, яке створив учасник АТО (ООС) Ігор Сабадаш та розпочав свій бізнес з вирощування гусей, а сьогодні займається вирощуванням молодняка великої рогатої худоби. Торік чоловік отримав півмільйона гривень кредитних коштів для розширення ферми та придбав 15 голів корів абердин-ангуської породи та шароле. «Свій бізнес розпочав з вирощування гусей, однак в процесі зрозумів, що потрібні великі кошти для зміни технічних приміщень з їх утримання. Розведення великої рогатої худоби є для нас додатковим напрямом, з якого можна отримувати прибуток і розвиватись», - розповідає Ігор Сабадаш.
Крім цього, великою допомогою для учасників АТО (ООС) було те, що вони мали змогу скористатися й іншими грантами і отримати можливість розвивати улюблену справу на рідній землі.
Учасникам АТО (ООС) мають переваги при відборі претендентів на участь в Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.
Нагадуємо, що з метою сприяння розвитку суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу в області розпочато реалізацію Комплексної програми, на яку в 2021 році виділено 20,3 млн.грн.