Про застосування касових апаратів йшлося на «гарячій лінії»

Нещодавно у  Городоцькій  ДПІ  ГУ ДПС у Львівській області  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій  та використання електронних сервісів. На запитання платників відповідав старший державний інспекторвідділу з надання адміністративних та інших послуг Городоцької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Іван Лазорко.  

 

Який термін реєстрації  програмного РРО?  Як буде видаватись покупцеві фіскальний чек в електронній формі? 

Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій  складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316602), яка подається в електронній формі.   

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.

Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.

 Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.  Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:

- у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня); - не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).

Відповідно до Закону України від 20.09.2019 №128-ІХ на продавця товарів/послуг покладається обов’язок надавати особі, яка отримує товар чи послугу, в обов’язковому порядку роз­рахунковий документ встановленої форми та змісту  на повну суму проведеної операції, ство­рений в паперовій та/або електронній формі.  Суб’єктом господарювання фіскальний чек за оплачені товари (послуги) через ПРРО надсилається покупцю такими способами: електронною поштою (E-mail), Viber, Telegram, WhatsApp, або SMS, при цьому на пристрої повинна бути встановлена відповідна програма. Відправлення повідомлення виконується в загальному порядку від імені власника SIM-карти.  Про доставку фіскального чеку від покупця надходить SMS повідомлення.  Разом з тим, суб’єкт господарювання може пересвідчитись, що покупець отримав фіскальний чек надіславши на наданий покупцем абонентський номер (Viber, Telegram, WhatsApp) та/або адресу його електронної пошти повідомлення із вимогою зворотнього інформування.

Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) через ПРРО?

Програмування найменування товарів (послуг) через ПРРРО здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.

Чи потрібно  застосовувати касовий апарат при реалізації лікарських засобів з наступного року?

Законом  України від 01.12.2020 №1017-ХІ про внесення змін до Податкового кодексу щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій, відтерміновано до 01.01.2022 обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для  підприємців, які є платниками єдиного податку другої - четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів,що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров`я;

реалізацію ювелірних  та побутових виробів з дорогоцінних металів,  дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто, у  разі, якщо підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп здійснюють реалізацію лікарських засобів і виробів медичного призначення, то незалежно від обсягу доходу, такі платники зобов’язані проводити розрахунки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО та/або ПРРО з наданням відповідного розрахункового документу.

Як фізичній особі дізнатися про наявність податкового боргу в Електронному кабінеті?

Фізичні особи – громадяни, які не є суб’єктами господарювання, можуть отримати інформацію про наявність або відсутність у них податкового боргу, використавши Електронний кабінет, зайти до якого можна за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Приватна частина Електронного кабінету через режим «Стан розрахунків з бюджетом» відкриває доступ до особових рахунків користувача зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника). Суми заборгованості перед бюджетом позначені червоним кольором.

До приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету вхід здійснюється після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.