Почни змінювати світ на краще вже сьогодні - відмовся від пластикового пакету

Почни змінювати світ на краще вже сьогодні - відмовся від пластикового пакету 

Як це, жити без одноразових пластикових пакетиків? Складно? Неможливо?

Можна перевірити на собі вже сьогодні, коли по всій планеті люди відзначають Міжнародний день відмови від пластикових пакетів.

А ще подивитися на досвід іноземців.

Італійці відмовилися від пластикових пакетів ще у 2011 році і це не позначилося негативно на рівні їх життя.  

Італія, до речі, стала першою країною у Європейському союзі, яка встановила заборону на пластикові пакети. А у 2015 році Євросоюз прийняв Директиву «Про скорочення споживання легких пластикових пакетів». З початку 2020 року заборонили продаж пластикових тарілок, стаканчиків і ватних паличок у Франції. А з 2021 всі країни ЄС відмовляються від таких одноразових виробів.

У Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. З початку 2019 року турецькі магазини не надають покупцям безкоштовні пластикові пакети, крім тих, що використовуються як первинна упаковка та мають товщину від 15 до 50 мкм.

З 2019 року на Ямайці окрім пластикових пакетів заборонили також посуд із вспіненого полістиролу (styrofoam) та соломинки для напоїв.

Крім того, в багатьох країнах встановлена часткова заборона або оподаткування обігу пластикових пакетів.   У деяких -  мережі супермаркетів за власної ініціативи вдаються до мінімізації використання таких пакетів.

У червні Україна стала 87 країною світу, що також обмежила обіг пластикових пактів на своїй території. З наступного року заборони будуть введені в дію. Тож придивитися до екологічних альтернатив варто, а ще переосмислити, чому такі кроки важливі.

Відмова від пластику, це не просто тренд чи забаганка. Це шанс на життя у чистому довкіллі для наших дітей та піклування про їх здоров’я.

Лише уявіть узбіччя, ліси, прибережні смуги, усіяні пластиком. А це цілком реально. За даними дослідження The Guardian, щороку близько 11 мільйонів тонн пластику опиняється у Світовому океані. Якщо такі тенденції залишаться, до 2040 року кількість пластикових відходів зросте до 29 мільйонів тонн на рік. Тобто на кожен метр берегової лінії у світі припадатиме 50 кг пластику.

У Міжнародний день відмови від пластикових пакетів, який відзначає світ сьогодні, є чудова нагода стати на шлях змін. І ці зміни розпочати із себе.