Про актуальні питання щодо податку на нерухомість

Фахівці Городоцької ДПІ повідомляють.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є і фізичні, і юридичні особи, що є власниками об'єктів нерухомості. Пільги на податок на нерухоме майно встановлені у вигляді зменшення бази нарахування. Для квартир – це 60 квадратних метрів, для житлового будинку – 120. Якщо є змішані типи нерухомості – 180 кв. м. Якщо платник має у власності декілька об'єктів нерухомості, то їх площа сумується і пільга надається лише раз.

Базою нарахування є саме загальна площа житлової та нежитлової нерухомості.

Нарахування податку на нерухоме майно відбувається на підставі даних Державного реєстру речових прав, або на підставі оригінальних документів, які подають фізичні особи. І якщо дані про гараж чи гостьовий будинок є в реєстрі, їхня площа також буде об'єктом оподаткування. Якщо ж цих даних немає в реєстрі, то, відповідно, ми не можемо нараховувати на них податок.

Відповідно до Податкового кодексу, максимальна ставка не може перевищувати 1,5% мінімальної зарплати.

Для того, щоб платник сплатив податок на нерухомість виділяється 60 днів. Якщо його не сплатили, далі працюємо як з податковим боргом. Тобто якщо борг понад 30 днів, виникають штрафні санкції. Виставляється вимога сплатити борг. Якщо немає реакції на вимогу, ми звертаємося до суду. Далі уже справа виконавчої служби, яка може навіть арештувати активи.