25 листопада Міжнародний день боротьби зa ліквідацію насильства відносно жінок

17 грудня 1999 року Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада. Історичною передумовою цієї дати стало вбивство сестер Мірабель в 1960 році у Домініканській Республіці під час диктатури Трухільйо.

Жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів, матеріального добробуту, раси і культури. Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.

Міжнародний день усунення насильства проти жінок має на меті підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу: зґвалтування, домашнє насильство, вбивства, калічення…

Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство:

7 листопада 2011 року від імені України підписана Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція)

7 грудня 2017 року прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка

!!! Ви не зобов’язані терпіти домашнє насильство! Якщо Ви стали жертвою або свідком домашнього насильства, Ви можете звернутися в телефонному режимі за фаховою допомогою до:

органів поліції – 102;

урядового центру з протидії насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей – 15-47;

національної дитячої «гарячої лінії»: 0-800–500-225, 116-111;

національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0-800-500-335, 116-123;

«гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Додаткову інформацію або консультацію з правових питань можна отримати безкоштовно в «ГОРОДОЦЬКОМУ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

м. Городок, вул. Львівська, 1а (ІІІ поверх)

тел. (231) 30401

e-mail: horodok@legalaid.lviv.ua

інформацію про законодавство взято з Юридичного порталу України

https://lawportal.com.ua/