Що Львівщина за два місяці зробила для того, аби підтримати людей, які змушені були покинути свої домівки через війну
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Львівщина прийняла понад 330 тисяч жителів інших регіонів, які потребували тимчасового житла, зокрема і тих, хто опісля перетнув кордон.
За даними мобільних операторів, на Львівщині зараз перебуває близько 450 тисяч внутрішньо переміщених осіб, це з врахуванням тих, хто поселився у приватному секторі самостійно. Понад 190 тисяч осіб зареєструвалися як ВПО, в тому числі 62 тисячі дітей.
У закладах освіти Львівщини проживає близько 25 тисяч тимчасово переміщених осіб.
Якщо говорити про довгострокову перспективу, Львівська обласна державна адміністрація працює у кількох напрямах, щоб забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб.
Сформували перелік гуртожитків, санаторіїв, інтернатів та інших закладів соціальної сфери, де потрібні невеликі капіталовкладення, щоб люди могли проживати тривалий час. Нарахували на Львівщині 156 таких об’єктів. Необхідно понад 1,8 мільярда гривень. Завдяки цьому ми зможемо поселити на довготривале проживання майже 15 тисяч людей.
Як очільник ОВА я затвердив Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області на загальну суму 50 мільйонів гривень. Уже погодили фінансування 13 об‘єктів.
Другий напрям – викуп готового житла. В області є 55 житлових будинків з можливістю викупу 1221 квартири. Середня вартість за 1 метр квадратний – 550 доларів. Ці пропозиції уже подали на розгляд уряду.
Ще один важливий напрям – будівництво нового житла для вимушено переміщених осіб. Маємо 95 ділянок під це на Львівщині. У пріоритеті ті ділянки, де є електропостачання, водопостачання, водовідведення, газопостачання, дороги та містобудівна документація.
Ми також залучаємо представників бізнесу та міжнародні фонди задля комплексного вирішення питання житла для ВПО. Якщо у вас є пропозиції, звертайтеся у Департамент економічної політики Львівської ОДА.
Крім того, з комунікаційної ініціативи Львівської ОВА уряд України спільно з ООН запустив дві програми виплат для вимушених переселенців по усій країні.
Вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 гривень щомісяця на кожного члена сім‘ї. Ці кошти Всесвітня продовольча програма ООН виплачуватиме упродовж трьох місяців.
Окремо управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе нашим малозабезпеченим пенсіонерам з числа вимушених переселенців. Їм також будуть додатково виплачувати по 2200 гривень.
Планують охопити цими виплатами від донорів 700 тисяч ВПО. Першою – 500 тисяч, другою – 200 тисяч.