Заступник начальника – начальник відділу з надання адміністративних та інших послуг Городоцької ДПІ Орест Мельник провів робочу зустріч із платниками податків. Під час заходу він розповів про новації податкового законодавства, застосування РРО чи ПРРО платниками єдиного податку, а також про декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.
Посадовець зауважив, що підприємці-платники єдиного податку ІІ-IV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, які здійснюють розрахунки за товар готівкою, зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО та відповідно повинні видавати фіскальні чеки покупцям. «Можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операції суб’єкти господарювання платники єдиного податку, котрі здійснюють діяльність на території села, але за умови не перевищення доходу 167 мінімальних заробітних плат, тобто 1 085 500 гривень. При цьому обов’язком для них є ведення КОРО та РК», – деталізував Орест Мельник.
Податківець нагадав хто має вести облік доходів та витрат. Зокрема посадовець наголосив, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог Порядку затвердженого наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.
Орест Мельник зазначив, що реєстрація програмного РРО здійснюється за заявою платника, яка подається в електронній формі за основним місцем обліку через Електронний кабінет з використанням цифрового підпису. «При реєстрації ПРРО у заяві за формою № 1-ПРРО важливо правильно заповнити дані адреси, відповідно до зазначених у ф.20-ОПП», – наголосила вона. Після включення ПРРО до реєстру ПРРО він може використовуватись суб’єктом господарювання.