В Городку вже працюють над вивезенням сміття до свят

 

На переповнених майданчиках для збору ТПВ сьогодні цілий день працювала техніка: міні-навантажувачі та спецмашини ТОВ «АВЕ Львів», відтак, частина міста вже прибрана від сміття.

Нагадаємо: до Великодня, як анонсувала мерія цього тижня, з Городка планували вивезти на полігон біля Новояворівська 10 машин сміття.

Принагідно нагадуємо та просимо мешканців міста: спорожнені контейнери на ваших вулицях не означають, що треба негайно нести туди все, що притримували досі на своїх присадибних ділянках, в гаражах. Сараях тощо. Поважаймо себе та своїх близьких. Давайте зустрінемо Великодні свята в чистому та охайному місті!

 

Детальніше про домовленості з Новояворівськом – в коментарі міського голови Романа Кущака:

«Довідавшись про те, що в Новояворівській міській раді відбудеться зустріч з активістами району, які заблокували можливість використання їх сміттєзвалища для сторонніх перевізників (допускали лише вивіз ТПВ з Новояворівська та околиць міста), я попросив міського голову  дозволити приїхати попросити і за своє місто. Прибувши на місце, я був вражений конструктивною і діловою  атмосферою, без натяків на політичні амбіції. Я навіть подякував їм за це, оскільки очікував чогось дещо іншого...

Приємно, наскільки інтелігентно вони це питання розглядають. Була лише одна умова – аби на смітник не завозилися ніякі машини ночами та без попередніх домовленостей, а щоб чітко машина через вагу проходила, з дотриманням норм дозволеної кількості відходів. Присутні мене вислухали, сказали, що Городок  їм любий як сусід, вони розуміють наші проблеми і усвідомлюють, що ми самі собі не можемо дати раду через те, що до цього часу не змогли б організувати сміттєзвалища і усвідомлюючи, що ми практично в патовій ситуації.

У такий спосіб вони продемонстрували Городку єдність із солідарності одне до одного. Враховуючи те, що всі ми галичани, і треба допомагати один одному у скрутну хвилину, вони прийняли рішення  до свят дати дозвіл  вивезти 10 машин, проголосувавши за це на зустрічі одноголосно і побажавши Городку щасливих мирних світлих свят у чистому місті.

Причому, в рамках супроводу кожної машини я зобов’язаний  дати лист від міської ради,  де вказано, що ТПВ вивозяться з Городка, машина , номерний знак тощо за моїм підписом і печаткою. Тобто абсолютна прозорість і відкритість.

Модератором зустрічі був народний депутат Володимир Парасюк, який мало говорив від себе, давав кожному змогу висловитися і провести це зібрання у організованому руслі. Були присутні голова РДА, міський голова Новояворівська, керівник компанії – нашого надавача послуг – ТОВ «АВЕ Львів» Юрій Грибан.

Новояворівське звалище – легальне, співпрацюватимемо згідно з угодою, офіційно, не порушуючи законодавства, а платитимемо по 350 грн. за тонну, з розрахунку, що одна машина має 10 тонн. «АВЕ Львів» підписав угоду з міською радою, виходячи з того, що це є разова акція. Сьогодні ми маємо зібрати 5 машин, а завтра, у страсну п’ятницю, ще дві, і решту в суботу. Перший заступник Іван Проць займається організацією цього процесу. Ми не втручаємося в процес збору ТПВ, а допомагаємо. Висловлюємо подяку Олегу Когуту, Руслану Паращичу та Любомиру Колодію за допомогу технікою, без якої не можна було б зібрати відходи поза контейнерами.

Виходячи з перспективи вивозу ТПВ з Городка на регулярній основі, найкраще підходить Новояворівськ, оскільки до нього з Городка близько 20 км. До слова, у середу в Новояворівську відбудеться засідання виконкому, де мають прийняти рішення щодо зміни облікової одиниці: вони зараз обліковують сміття, яке надходить на звалище, у метрах кубічних, а  має бути прийняте рішення щодо обліку в тоннах. Експлуатація полігону –  з 8.00 до 22.00, працюватиме відеоспостереження, підсипані під’їзні доріжки тощо. Щоправда, ще не визначено, чи нас прийматимуть на постійній основі. Навіть якщо буде такий дозвіл, то машин, ймовірно, зможуть приймати значно менше на місяць. І тоді Городку доведеться думати про те, що не все, що викидаємо, є відходами!

 

Пора зрозуміти, що кількість сміття мала б бути хоча  на 30 відсотків зменшена за рахунок роздільного збирання, якби мешканці не викидали вторинну сировину та відходи, що не є ТПВ та не повинні опинятись у контейнерах. До довкілля слід ставитися більш бережливо, щось залишити нащадкам…»