Президенту України
П. Порошенку
Голові Верховної Ради України
А. Парубію
Прем’єр-міністру України
В. Гройсману
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Городоцької міської ради ради, наполягаємо на якнайшвидшому законодавчому врегулюванні питання передачі органам місцевого самоврядування повноважень щодо розпорядження землями за межами населених пунктів.
Адже сьогодні склалася парадоксальна ситуація, коли землями поза межами населених пунктів, що розташовані на території об’єднаних територіальних громад, розпоряджаються не відповідні ради, а чиновники Держгеокадастру. Ті громади, які ще не об’єдналися, через відсутність вільних земель в межах населених пунктів не можуть вирішити свої нагальні питання, у тому числі, у сфері містобудування, забезпечення земельними ділянками учасників АТО, розташування цвинтарів, сміттєзвалищ тощо.
19 квітня 2016 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» № 4355, який покликаний вирішити вищевказані питання.
Завдяки прийняттю законопроекту № 4355 територіальні громади, що об’єдналися відповідно до закону, зможуть безперешкодно стати власниками земель за межами населених пунктів, крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави. Тим сільським, селищним та міським радам, які ще не об’єдналися, передається право розпорядження землями за межами населених пунктів.
Вільне розпоряджання такими землями сільськогосподарського призначення сприятиме розвиткові фермерського господарства. Більше того, це дасть можливість місцевим радам забезпечити учасників Антитерористичної операції земельними ділянками, адже сьогодні права багатьох з них не можуть бути реалізовані через відсутність вільних земельних ділянок в межах населених пунктів.
Незважаючи на те, що з моменту прийняття законопроекту № 4355 у першому читанні пройшов рік і він підготовлений до розгляду у другому читанні, він так і не був розглянутий Парламентом.
Зволікання з законодавчим врегулюванням даного питання гальмує реформу децентралізації в земельній сфері та суперечить її основоположним принципам.
Враховуючи вищевикладене, з метою створення достатньої ресурсної бази для розвитку місцевого самоврядування в Україні відповідно до європейських стандартів, підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, впровадження прозорого та публічного процесу управління та розпорядження землями за межами населених пунктів,
просимо Вас:
забезпечити якнайшвидший розгляд у другому читанні і прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» (реєстраційний номер 4355).
Прийнято на XVIIсесії
Городоцької міської радиVII скликання 27 квітня 2017 року