Міський голова зустрівся із директором ТОВ «АВЕ Львів»

Під час недавньої зустрічі  мера міста Романа Кущака із директором ТОВ «Аве Львів»  Юрієм Грибаном було обговорено декілька важливих для обох сторін моментів. Найперше, в робочому порядку торкнулися питання стосовно пошуку місць складування  ТПВ. 

Далі відбулася розмова про те, аби в тестовому режимі встановити в одному з найбільших  мікрорайонів Городка, до того ж густонаселених - на вулиці Авіаційній, два контейнери з роздільного збору сміття, для тих ОСББ , які висловили на це згоду. Питання роздільного збору сміття  обговорювалося і на одній із сесій Городоцької міської ради, де  було позитивно оцінено ініціативу депутата Романа Дунаса щодо такого підходу до справи. І оскільки  на Авіаційній більшість багатоквартирних будинків вже об’єднано в ОСББ, то  вигода в цьому буде очевидна: для прикладу з доброї волі ОСББ буде встановлено не три, а два контейнери для збору сміття, а поруч – контейнер для роздільного збору ТПВ.  Для ОСББ це буде подвійна вигода, оскільки їм доведеться менше платити за утилізацію сміття і отримувати певні кошти за вторинну сировину, завдяки роздільному збору сміття. Це й буде мотиваційним моментом для людей, обєднаних у ОСББ, адже планується встановлювати стільки контейнерів, скільки продукуватиметься сміття. На цій основі можна буде робити певні висновки і відповідні дії стосовно  того,  як вплине на кількість  встановлених контейнерів роздільне збирання сміття. Відповідно і місто отримає вигоду від цього, бо зменшиться загальна кількість навантаження на спеціальні машини, які використовує АВЕ Львів для вивезення ТПВ.  У підсумку, керівник АВЕ Львів висловив готовність перейти на прямі контакти з керівниками ОСББ, а не з усіма мешканцями.

Не менш важливе питання, яке обговорювалося на зустрічі, стосувалося  індивідуальної забудови,  яка займає значно більший сегмент у структурі міста. Для АВЕ Львів, як надавача послуг, це полегшує договірну та претензійну роботу. Погоджено з Юрієм Грибаном також те, що по тих вулицях міста Городка, де буде не менше 90 відсотків мешканців, що дадуть згоду на перехід на  індивідуальні контейнери, вони будуть встановлюватися а  також контейнери з роздільного збору сміття. Такі приклади у Городку вже є. І вони показують, що це єдино вірний шлях у нинішніх умовах, оскільки в індивідуальні контейнери не потраплятиме вторинна сировина. 

І хоч такий метод не дає змоги радикально очистити місто від сміття, він дозволяє працювати системно  з напрямком у майбутнє.

 

Певних домовленостей  під час зустрічі досягнуто і в питанні  забезпечення міста необхідною кількістю контейнерів, які постачатиме АВЕ Львів, договірних змін та інших питань, що з цього випливають.