Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує: як уберегти свою дитину від участі у «групах смерті»

 

з метою запобігання, протидії на території Городоцького району кримінальних правопорушень пов’язаних із участю неповнолітніх у зареєстрованих в соціальних мережах «групах смерті», що схиляють дітей до вчинення суїцидів  звертає особливу увагу батьків чи осіб , що їх замінюють, щодо необхідності посилення ними контролю за перебуванням дітей в соціальних мережах  у зв»язку з тим, що «групи смерті» вже декілька місяців вербують у свої лави українських підлітків у соціальних мережах. Насторожитися варто, якщо ви помітили, що у назви груп, учасником яких є дитина, входять слова і вирази «синій кит», «літаючі кити», «тихий дім» та інші. Щоб вступити туди, кандидати в учасники повинні подати заявку та розмістити у себе на сторінці певний текст, який часто має суїцидальний зміст. Після короткого вивчення психологічного стану дитини через спілкування у приватному чаті, куратор, який закріплюється за кожним новим учасником, починає давати завдання зі списку. І навіть перші із них жахають – потрібно власноруч вирізати на своєму тілі символіку групи – кита, або ж назву цієї групи. Можливі й інші завдання, пов’язані зі спричиненням собі фізичної шкоди. Для виконання кожного завдання дається обмежений час. Якщо учасник не встигає у нього вкластися – він вибуває з гри. Результат виконаного завдання має бути зафіксований на фото або відео, яке як доказ пересилається кураторові.

        Фінал у кожному такому квесті один – самогубство. Коли куратори впевнюються, що вже достатньо «обробили» психіку дитини і вона готова здійснити останній крок, вони висилають для неї аудіо з музикою, у якому озвучують всі проблеми підлітка. Тобто відбувається професійно організований психологічний тиск. Після того, як стан дитини максимально пригнічено, учасник отримує останнє повідомлення – де і коли він повинен піти із життя…         Почати гру не так складно, а от вийти із неї без шкоди життю і здоров’ю – дуже важко. Навіть якщо дитина на якомусь із етапів хоче покинути цю затію, її намагаються втримати з допомогою шантажу. Куратори погрожують,що в разі відмови виконувати завдання до кінця вб’ють усю родину підлітка..

Батькам: як уберегти свою дитину від участі у «групах смерті»

         Будьте уважними Не попускайте повз увагу таких тривожних моментів, як зміна поведінки дитини, раптова замкнутість, пошкодження і порізи на її тілі, реєстрація у групах із тривожним контентом і тим більше з відкритими суїцидальними закликами, публікація на сторінці у соцмережах песимістичних записів.          Не залякуйте «Проблема у тому, що деякі батьки неправильно реагують на цю ситуацію. Вони обирають для себе модель поведінки «не дай Боже я тільки взнаю». Відповідно це спонукає дітей ще більше зацікавитися такими групами. Адже заборонений плід солодкий, і відбувається зворотна реакція. Потрібно підходити до розмови по дружньому, а не з позиції «я батько/мати, я авторитет і я тобі забороняю».

Навчіться спілкуватися зі своїми дітьми Часто причиною того, що дитина стає учасником таких груп, є проблеми у сім’ї. Якщо підлітку не вистачає уваги, любові і розуміння своїх близьких, вона починає шукати їх «на стороні». Ось тоді в поле зору дитини і потрапляють так звані «групи смерті», адміністратори яких проявляють розуміння, демонструють підтримку, а потім пропонують «хороший» вихід із ситуації.«Ні в якому разі не можна діяти залякуванням або ж силою змушувати дитину не брати участі у таких іграх. Потрібно вивести дитину на розмову, спокійно за чаєм підняти тему, для чого це їй потрібно, чого вона таким чином добивається. І поступово потрібно привести її до розуміння того, що якщо вона почне брати участь у діяльності цих груп, то потрапить під їхній психологічний вплив і, швидше за все, не зможе себе контролювати.            

 

Показуйте дитині, що ви її любите

Любіть своїх дітей і головне – не соромтеся проявляти свою любов перед ними. Їм важливо знати, що вони потрібні вам незалежно від хороших чи поганих оцінок, поведінки у школі і вдома, незалежно від того, чи виправдали вони ваші очікування.

 

 Начальник служби                                                               Є.Магерус                                                        

 

 С.Соловій

 

тел.33-127