На Грушевського досліджували каналізаційну мережу

 

Цього тижня перший заступник міського голови Городка Іван Проць та директор КП  «Водопровідно-каналізаційне господарство» Любомир Колодій побували на виставці новаційних технологій Аква-Терм, що відбулася в Києві. Там, окрім інших питань, очільники зацікавилися новинками у сфері водо-каналізаційного господарства. Відтак, відбулося знайомство із представниками  фірми « Imest-plus», яка розташована  у Києві, і є офіційним представником американської компанії « RIDGE TOOL COMPANY» на території України.

Це знайомство практично стало знаковим для нашого міста, оскільки представники фірми « Imest-plus»вибрали Городок, аби в рамках реклами своїх послуг та демонстрації обладнання безкоштовно надати консультації у сфері каналізування міста.

А днями представники цієї фірми на чолі із комерційним директором Андрієм Кітом трьома машинами прибули в Городок. Гості продемонстрували у дії сучасну канало-промивочну машину, яка обладнана комп’ютерною системою, фотокамерою, безпосередньо на вулицях М.Грушевського,  Лесі Українки та перехрестя на вулиці М.Павлика. А також систему обладнання, яким можна проводити підземні роботи у системі каналізування. Участь у демонстрації роботи цієї техніки на найбільш проблемних ділянках каналізаційної системи у  Городку, окрім директора Любомира Колодія, головного інженера Володимира Голинського, спеціалістів Городоцького КП «ВКГ», міського голови Романа Кущака, взяли також  представники Дрогобицького та Пустомитівського  водоканалізаційних господарств.

У процесі демонстрації техніки сторони мали  змогу обмінятися думками стосовно багатьох проблем, які виникають у системі водоканалізування невеликих міст.

За словами головного інженера Городоцького КП «Городоцьке ВКГ» Володимира Голинського, каналізація на вулиці М.Грушевського, хоч і доволі нова, але без проблем не обійшлося. Цього дня з допомогою сучасного обладнання було виявлено конкретні місця заломів труби, які й призвели до проблем. Вже кілька років спеціалісти водоканалу не могли знайти причину збоїв у роботі водоканалізаційної системи в цьому регіоні. Не допомогла і промивочна машина.  А завдяки такій потужній новітній техніці, зокрема відеокамери, було виявлено не лише місця серйозних ушкоджень каналізаційних труб, а й  довжину поломок, зокрема 2, і 12,74 метра.

 

- Окрім цього, - сказав Володимир Голинський, - маємо в планах придбання промивочної машини. - Тобто, не повністю увесь комплекс техніки, вартість якої надто велика, а лише найнеобхідніше, зокрема установку-резервуар, який ми зможемо пристосувати до місцевих умов на базі машини КП «Городоцьке ВКГ». Вартість такого обладнання близько 300 тис. грн.  І це  стало б чудовою підмогою у нашій щоденній роботі. Зокрема, ділянки водопровідно-каналізаційної мережі потребують періодичного промивання від замулення для нормальної роботи. Без цього вони виходять із ладу. А заміна труб коштує дуже дорого.