Поліція радить: як вберегтись від шахраїв

На жаль, в наш час скоєння злочинів проти пенсіонерів є дуже поширеним явищем. Беззахисністю самотніх літніх людей так і хочуть скористатися охочі до легкої наживи люди. Напади на пенсіонерів у їхніх будинках стають періодичними фактами в поліцейських зведеннях. Такі злочини, як правило, вчиняються з метою крадіжок грошей або іншого майна, яке має хоч якусь цінність.

 

З метою запобігання вчиненню правопорушень стосовно осіб похилого віку необхідно дотримуватись заходів особистої безпеки. Адже старенька людина навряд чи у своєму безпорадному стані зможе чинити опір, коли на неї піднімуть руку.

 

Як уникнути квартирних крадіжок?

-          Не залишайте ключі від квартири в «обумовленому місці» (під килимком, на дверній коробці тощо), не передавайте їх стороннім особам.

-          Якщо Ви втратили хоча б один з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм.

-          При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані в середину, щоб злодії не могли підважити їх ломом.

-          Не зберігайте у квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.

-          Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей у шафах, під постільною білизною, сервантах, книгах, в одязі, вазах та у побутових приладах на кухні.

-          Якщо Ви самі вдома, не впускайте незнайомих осіб, особливо в нічний час.

-          Щоб бути спокійним та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири, зверніться до охоронних структур з метою встановлення сигналізації.

Як уберегтися від вуличний ворожок та «цілительок»?

-          На вулиці, у транспорті, на вокзалі не вступайте в діалог із незнайомцями, особливо коли мова йде про зняття «порчі» тощо.

-          Не розповідайте нікому про свої накопичення та заощадження.

-          Не будьте надмірно довірливими та відвертими з незнайомими людьми. У жодному випадку не повідомляйте, що живете самотньо, якщо так воно і є.

-          Не відгукуйтеся на звернення, прохання або питання вуличних «цілительок» - проходьте повз них. Адже разом зі «зняттям порчі» ви можете зняти з себе золоті прикраси, а також винести з дому всі заощадження.

Як уберегтися від «соцпрацівників»?

-          Будьте пильними, не впускайте до будинку незнайомих вам людей, ким би вони не представлялися: слюсарем, сантехніком, водопровідником, співробітником соціальної служби.

-          Вимагайте надати службове посвідчення, уважно перевірте дані, при необхідності залучіть до цього сусідів або ж зателефонуйте до територіального управління праці та соціального захисту, аби з’ясувати, чи дійсно ваш візитер є працівником даної служби і спрямований за вашою адресою.

-          Не відволікайтеся з ними на пусті розмови, адже, керуючи вашою увагою, вони в цей час спустошують ваше житло.

-          Не зберігаєте великі суми грошей у досяжних місцях (шафах, тумбочках, під матрацами).

-          Зробіть для себе список екстрених номерів: поліції, «швидкої», пожежної служби, пенсійного фонду, газової, соціальної, а також телефон свого лікаря, дільничного інспектора поліції та майстра ЖЕКу. Зберігайте цей список на видному місці.

Як не стати жертвою шахраїв, які пропонують дешеві товари?

-          Люди, які ходять по дворах у пошуках  покупців на свій «дешевий» товар, повинні одразу викликати обережність. У першу чергу поцікавтеся, де працює торговець, та звідки дані продукти.

-          До таких людей не варто входити у довіру та одразу погоджуватися на покупку.

-          Відверто низькі ціни на продукти харчування, наприклад, муку і цукор повинні одразу насторожити. Якщо вам і запропонували такий товар, попросіть сертифікати або інші документи, що підтверджують його якість.

 

-          Однією з необхідних умов продавців дешевих товарів – є укладення усної угоди, що обумовлює передачу грошей відразу ж на місці. У даному випадку єдина порада: спочатку – товар, а потім – гроші.