Відбулась зустріч міського голови з підприємцями щодо місцевих податків та пайової участі

Відбулась зустріч міського голови з підприємцями щодо місцевих податків та пайової участі

13 лютого у міського голови Городка Романа Кущака відбулась зустріч з підприємцями міста, що ініціювали звернення (звернення додаємо) щодо зміни ставок оподаткування, зокрема, по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки  з 1 січня 2018 року. У засіданні взяли участь міський голова Городка Роман Кущак, заступник Степан Попко та підприємці – Роман Голойда, Орест Батюкевич, Сергій Матвійчук, Роман Наконечний, Іван Садовий та Володимир Паращич.

Першим питанням, обговореним на порядку денному, було зменшення ставки за пайову участь у розвитку інфраструктури (згідно з прийнятим рішенням, затвердженим сесією Городоцької міської ради, на сьогодні ставка становить 10% від загальної кошторисної вартості і будівництва об’єкта, підприємці ініціювали – 5%). До слова, прийняттю встановлення ставок даного рішення передувало як регуляторний акт, опублікований на офіційному інтернет-сайті міської ради (http://horodok-rada.gov.ua) та в міській газеті «Голос ратуші» (№2 (400) від 22 січня 2016 року), зауважень та пропозицій не поступало. Ці кошти формують надходження спеціального фонду міського бюджету. Так, протягом 2017 року поступлення склали 2801,4тис.грн. Левову частину суми сплатили БК «Добре житло», ТзОВ «Танк Транс», ТОВ T.B.Fruit, ПрАТ ВКК «Еталон» тощо. Такий платіж – разовий, під час здачі об’єкта в експлуатацію. Отже, якщо зменшити відсоткову ставку вдвічі – нескладно порахувати, якби ставка була вдвічі меншою – бюджет отримав би близько 1 400 тис.грн. Що, у свою чергу, дало б менші можливості використання коштів на благоустрій міста.

Наступним питанням було піднято побажання підприємців зменшити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як зауважили підприємці – ще на 2018 рік.

Нагадаємо: на сьогодні даний податок відповідно до рішення сесії міської ради №214 від 17 травня 2016 року встановлено у розмірі по 1% до розміру мінімальної заробітної плати на початок бюджетного року  за 1 кв.м. бази оподаткування для об’єктів  нежитлової нерухомості для юридичних та фізичних осіб. Підприємці ж пропонують встановити даний вид податку у розмірі 0,5 %, тобто – вдвічі меншим. До речі – за інформацією заступника міського голови С.Попка, відповідно до міського бюджету у 2017 році надійшло 2385,7тис.грн. Якщо в разі встановлення ставки вдвічі меншого на 2018р.  – в міську казну, враховуючи коефіцієнт збільшення рівня мінімальної заробітної плати  надходження розрахунково склали на 700,0тис.грн. менше від фактичних надходжень в 2017році.

Однак, як роз’яснив С.Попко, відповідно до п.4.1.9 ст.4 Податкового Кодексу України: «стабільність – зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситись пізніш як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватись протягом бюджетного року». А також відповідно до сп.12.3.4 ст. 12 Податкового Кодексу України: «Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом».

Підсумком зустрічі стала спільна думка – підприємцям слідкувати за всіма змінами, проектами рішень, що пропонуються до розгляду та прийняття сесією. Також підприємцям пропонують брати участь у всіх засіданнях постійної депутатської комісії у справах економічної політики, бюджету, комунального майна, інвестицій, підприємництва та промисловості та відповідних засіданнях сесій міської ради. Нагадуємо: місцеві податки та збори, що формуватимуть бюджет 2019 року, будуть розглянуті та прийняті на сесіях міської ради в період до 1 липня 2018 року.