Вже у липні 2018 року запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків

 

Про це повідомила керівник відділу державної архітектурно-будівельної інспекції Городоцької міської ради Вікторія СТЕЛЬМАЩУК: «Будівельна амністія розповсюджується виключно на малі об’єкти будівництва, які належать до незначного класу наслідків (СС1), і мають площу не більше ніж 300 м². Це, перш за все, приватний сектор, якийраніше не встигзареєструватидокументи на своїдомівки, дачніабосадибнібудинки, гаражі».

Закон України № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» проголосований Верховної Радою, підписаний Президентом та опублікований. Але перш, ніжвінзапрацює,Міністерстворегіональногорозвитку, будівництва та житлово-комунальногогосподарствамаєухвалитищедеякі постанови та накази, щоб привести нормативно-правову базу у відповідність.

«Амністуватинерухомістьукраїнцізможуть за дуже простою формою та без зайвихдовідок. Головне, щобзбудованийоб’єктвідповідавцільовомупризначеннюземельноїділянки, будівельним нормам та пройшовтехнічнуінвентаризацію, тодіорганиархбудконтролю в одну діюзареєструютьдокументи про готовність до експлуатації», - додала В.Стельмащук.

Нагадаємо, «будівельнаамністія» розповсюджується на індивідуальніжитлові, садові та дачнібудинки, господарськібудівлі й спорудиплощею до 300 м², якібулизбудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповіднихдокументівдозвільного характеру. Крім того, узаконитиможнабудівлі та спорудисільськогосподарськогопризначення, якізведені до 12 березня 2011 року та належать до незначногокласунаслідків.