У грудні 2018 року НКРЕКП прийняла постанову, відповідно до якої з нового року скасовано, так званий, нічний тариф на електроенергію. Раніше для нічного тарифу застосовувався коефіцієнт 0,6 до єдиного роздрібного тарифу.
Через це рішення суттєво зростають видатки на нічне вуличне освітлення, які не були закладені у місцевих бюджетах. Рішення НКРЕКП є неправильним та передчасним, адже протягом перших півроку ринок електроенергії не запроваджується у повному обсязі, а діє перехідний період.
Відтак, мери міст Львівщини під час засідання Правління Львівського Регіонального відділення Асоціації міст України обговорили спільне звернення до Кабінету Міністрів України через відміну «нічного» тарифу, що фактично означає для більшості населених пунктів суттєве збільшення видатків на вуличне освітлення або ж вимушене вимкнення вуличного освітлення у нічний час. Від Кабінету Міністрів вимагають відновити тризонний тариф на електроенергію для непобутових споживачів на перехідний період.
У зверненні, зокрема, йдеться: «Вимагаємо від Кабінету Міністрів України використати своє повноваження, передбачене статтею 62 Закону „Про ринок електричної енергії“, та застосувати механізм спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів та відновити дію нічного тарифу з коефіцієнтом 0,6 до єдиного роздрібного тарифу», — зазначено у зверненні.
Проте, як стало відомо, відповідний проект рішення не було включено в порядок денний роботи Верховної ради України.
Що ж це означає для Городка? Зокрема, те, що так ретельно розбудоване за останні роки вуличне освітлення в місті, можливо, тепер не зможемо використовувати сповна – провівши ретельні розрахунки, спеціалісти мерії визначили: вимкнення світла по вулицях (окрім центральної дороги, кільця – важливих транспортних розв’язок) з 2 години до 5 години допоможе зекономити міському бюджету понад 100 тис.грн. в місяць…
Міський голова Городка Роман КУЩАК прокоментував ситуацію так: «Зонний тариф насправді був більш комфортним та економічно вигідним для місцевих рад. Також ускладнюється ситуація тим, що зросла і сама вартість електроенергії. Вважаю, що виключати світло, навіть у нічний час, не добра ідея насамперед тому, що розбудована нами мережа вуличного освітлення дає мешканцям комфорт і безпеку. У нас немає культури одягати світловідбиваючих елементів на одяг, а відтак – збільшується ризик аварійності на вулицях міста. Також у темну пору доби статистично росте злочинність. З грудня до липня – перехідний період, після чого вступлять ринкові умови на купівлю електроенергії. Ми просимо на цей період стару схему з багатозонним обліком із можливістю низької вартості вуличного освітлення. Я особисто наголошував на цьому під час зустрічі Львівського РВ АМУ із народними депутатами.
Однак, будучи свідомими того, що місто повинне бути належним чином освітлене (для цього й розбудовуємо мережу освітлення) – буду змушений радитись із міськвиконкомом та депутатами щодо вимкнення вуличного світла на три години вночі».