З погіршенням погодніх умов гострі респіраторні захворювання почали свій традиційний наступ. За підсумками моніторингу, захворюваність ГРВІ за останній тиждень в районі в порівнянні з попереднім тижнем зросла на 12%., серед захворілих 46,4% становлять діти до 17-ти років. В січні місяці зареєстровано 84 випадки грипу, із них 30 вип.у дітей до 17років.
Але найбільш поширеним ГРВ захворюванням, особливістю якого є надзвичайно швидке поширення і виражена інтоксикація із тяжкими наслідками є ГРИП.Тому навіть перші симптоми потребують особливої уваги, щоб попередити прогресування захворювання.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом (коли хворий кашляє,чхає чи просто говорить). Хвора людина навіть із легкою формою захворювання становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - в середньому це до 7 днів.
Якщо у вас виникнуть слабкість, сонливість, головний біль,біль в очах, суглобах, м’язах, жар, можливий кашель, нежить – НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ.
Основним і найефективнішим засобом захисту є щеплення. Вакцинація захищає від штамів вірусів грипу, є безпечною і ефективною. Всупереч поширеному міфу – вакцинація не ослабляє, а посилює здатність організму протистояти грипу особливо в передепідемічний період. Вакцину можна буде придбати в аптеках ,а щеплення зробити в лікувально-профілактичних закладах.
Можна уникнути зараження,якщо дотримуватись кількох простих речей:
-уникати скупчень людей; -користуватись одноразовими масками при необхідності-щоб захистити себе чи оточуючих від зараження; -регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання; -повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми - для підвищення опірної здатності організму; -мити часто руки - інфекція може потрапити в організм через рот,ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
С в о є ч а с н о з в е р т а й т е с ь д о п і к а р я !
Р.Сафіяник,
лікар – епідеміолог Городоцького МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»