Статистика щодо гострих кишкових інфекцій

 

Городоцький міжрайонний відділ лабораторних досліджень повідомляє,що за 5 місяців 2019 року зареєстровано 25 випадів ГКІ не встановленої етіології із них 20 вип. діти( за 5 місяців 2018 року зареєстровано 22 вип. із них 17 діти) та 8 вип. ГКІ встановленої етіології в.т.ч. 1 вип. сальмонельозу у всіх вип.. захворіли діти (за 5 міс 2018р. 20 вип.ГКІ встановленої етіології  в.т.ч. 1 вип.сальмонельозу та 16 вип. рота вірусні у всіх вип.. захворіли діти).

З осередків ГКІ було забрано 12 проб води ЦВ- всі відповідали вимогам НД,та 12 проб ДЦВ із них 3 проби води відповідають вимогам НД, а у 9 вип. результати незадовільні, після проведення дезінфекції при повторному заборі всі проби відповідали вимогам НД.Незадовільні результати води були відібрані у наступних населених пунктах Городоцького району: с.Бартатів,с.Черлянське передмістя,с.Зашковичі,с.Бучали, с.Поріччя – 2 вип.,с.Дубаневичі, с.Переможне.

Крім цього з відібраних 53 проб води з індивідуальних криниць мешканців населених пунктів Городоцького району :с.Черляни, Добряни, Путятичі, Речичани, Дроздовичі, Смт.Великий Любінь- 50% води не відповідали вимогам НТД за мікробіологічними показниками.

Щоб  уберегти себе та близьких Вам людей слід пам’ятати і виконувати наступне.

Використовуйте для харчування лише продукти та консервацію, що зберігалися у захищених від підтоплень приміщеннях. Заборонено вживати продукти, які були замочені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

 Не пийте воду з відкритих джерел та з джерел водопостачання , якщо вони були затоплені і забруднені. Колодязі необхідно почистити та продезінфікувати, при цьому це слід робити раз на рік у будь-якому випадку. Доцільно також зробити  лабораторний аналіз води щоб упевниться у її безпеці для здоров’я. На час підтоплення та очищення джерел водопостачання використовуйте бутильовану воду. 

Обов'язково кип'ятіть питну воду 15-20 хвилин, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені, це звільняє її від більшості хвороботворних мікроорганізмів.

 Просушіть будинок та регулярно його провітрюйте, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забруднених приміщень, посуду і домашніх речей, прилеглої до будинку території, дворових туалетів.

Дотримуйтесь правил особистої та гігієни житла : часто мийте руки та тіло з використанням миючих засобів; регулярно прибирайте вологим методом приміщення, у першу чергу житлові; мийте посуд з використанням обезжирюючих засобів та гарячої води, систематично виносіть сміття та харчові відходи у відведені для них місця. Виконуйте вимоги гігієни самі та навчайте цьому своїх дітей і знайомих.

Не допускайте розмноження у садибах та допоміжних приміщеннях гризунів, тарганів, мух; переповнення нечистотами гноєзбірників, дворових туалетів.

Перелічених заходів необхідно дотримуватись щоденно, а не тільки під час та після підтоплень. 

Попередити хворобу завжди простіше і дешевше, ніж потім її лікувати. Коли ж виникли ознаки кишкової інфекції (болі у животі, нудота, пронос, температура, інше) негайно зверніться за медичною допомогою, не займайтеся самолікуванням.

До речі, якісно провести на договірних засадах аналіз питної води; дезінфекцію приміщень, колодязів та води у них, знищити гризунів, тарганів і шкідливих комах можуть фахівці Городоцького МРВ Державної установи “Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”(м.Городок, вул. Українська,23, в минулому – санепідстанція).