В районі мешканка постраждала від укусу змії. Інформаційна довідка - як вберегтись

За інформацією Городоцького відділення поліції Яворівського відділу поліції ГУНП у Львівській області, 13 червня 2019 року зафіксовано факт укусу змії, постраждала мешканка с.Малий Любінь. Отже, з метою обізнаності  мешканців та запобігання таких випадків, публікуємо інформаційну довідку.

 

З настанням теплого періоду ми все частіше організовуємо відпочинок на природі, в лісі. І ні в якому разі не слід забувати  про небезпеку. Одна з них це змії, яких багато не тільки на суші, а й у воді. Особливо небезпечними ці укуси є для дітей та хворих людей, імунітет яких ослаблений. За статистичними даними, останнім часом  почастішали випадки укусів зміями.

Управління НС, БЖ, ЦЗ та МР міської ради нагадує громадянам, що у разі укусу змії потрібно знати, як діяти. Якщо укусила змія, перш за все, слід визначити, отруйна вона чи ні. На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, утворюючих напівовал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. 

Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

Щодо запобіжних заходів – якщо людина вийшла на галявину, перед тим, як сідати, треба уважно оглянути це місце. Не торкатися руками, а взяти палицю і обережно обстукати ті предмети, на які хочете сісти. У більшості випадків змія, яка там може знаходитись, дасть вам дорогу, зникнувши з вашого поля зору.

Схема надання першої допомоги:

·  знайдіть місце укусу і ретельно промийте його водою;

·  розмістіть постраждалого таким чином, щоб місце укусу знаходилося нижче тіла;

·  накладіть пов’язку вище за ранку, починаючи зверху і поступово спускаючись (вона повинна бути достатньо тугою, щоб запобігати поверненню венозної крові, оскільки саме з нею отрута може продовжити свій рух по тілу, разом з тим вона не повинна перешкоджати руху артеріальній крові (при правильно накладеній пов’язці нижче неї пульс прощупується, а вени надуваються);

·  після накладення пов’язки укус продовжуватиме кровоточити, але боятися цього не слід, тому що кров може вивести з ранки частину отрути;

·  якщо дозволяє місце укусу, можна відсмоктати отруту за допомогою медичної банки (у разі її відсутності можна використати банку з-під майонезу);

·  іммобілізуйте кінцівку, наклавши шину;

·  при можливості, помістіть кінцівку у холодну воду – це уповільнить повернення крові.

·  джгут при укусах змій слід накладати лише в тих випадках, коли не увінчалися успіхом всі інші способи припинити кровотечу.

   Неприпустимо:

·  надрізати краї ранки – це може лише відкрити додаткові шляхи для проникнення отрути в тіло;

·  намагатися ротом відсмоктувати отруту з ранки, оскільки вона може легко проникнути крізь слизову оболонку вашого рота;

·  давати пити алкоголь;

·  довго тримати джгут – це призведе до втрати кінцівки. 

   ПАМ’ЯТАЙТЕ!    Гадюка ні за яких обставин не нападає першою. Не знищуйте змій – всі вони перебувають під охороною закону!