Як ми повідомляли раніше, 18-20 червня міський голова Городка Роман Кущак взяв участь в ХV Українському муніципальному форумі, що проводила Асоціація міст України в м.Одеса.
Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, подальшої децентралізації влади, посилення відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад та реалізації секторальних реформ.
Так, підсумком триденного Форуму стало прийняте звернення АМУ до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України.
У зверненні, зокрема, йдеться про наступні важливі для місцевого самоврядування питання:
- Закріпити в Конституції України нову модель місцевого самоврядування та територіальної організації влади, побудовану на принципах децентралізації та субсидіарності.
- Прийняти новий закон про службу в органах місцевого самоврядування з врахуванням положень Європейської хартії місцевого самоврядування, створивши реальні умови для формування професійного, сталого, вмотивованого складу працівників органів місцевого самоврядування.
- Внести зміни до законів, якими зберегти з 1 січня 2020 року можливість безпосереднього представництва інтересів органів місцевого самоврядування у суді не тільки адвокатом або керівником органу місцевого самоврядування, а також іншими посадовими особами, встановивши рівні права органів місцевого самоврядування у порівняні з іншими юридичними особами.
- Встановити частку зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи з фізичних осіб в обсязі не менше 75% для належного забезпечення виконання делегованих державою повноважень.
- Законодавчо встановити спрямування не менше 20% коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах безпосередньо до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.
- Забезпечити збереження чинних стабільних джерел надходжень місцевих бюджетів, зокрема акцизного податку з виробленого в Україні пального та акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального.
- Погасити заборгованість держави з різниці в тарифах підприємствам тепло- та водопостачання, яка суттєво збільшилася після зростання вартості енергоносіїв, запровадження роздрібного ринку електричної енергії, та не допустити виникнення такої заборгованості на майбутнє. Удосконалити механізми стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, зокрема через забезпечення ефективної діяльності виконавчої служби та встановлення адміністративних обмежень прав боржників. Продовжити до 2020 року період реструктуризації заборгованості комунальних підприємств за спожиті енергоносії та списання нарахованих штрафних санкцій.
- Законодавчо встановити з 2019 року та наступних років оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема пільг на проїзд та послуг зв'язку. Погасити у 2019- 2020 роках борги за надані гарантовані державою пільги у 2015-2016 роках за рахунок коштів державного бюджету.
- Врегулювати питання здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю, зокрема Уряду прийняти новий порядок здійснення контролю.
- Не допустити скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту при будівництві без компенсації втрат місцевих бюджетів. Повернути обов’язок сплати пайової участі для об’єктів сільськогосподарського призначення, харчової промисловості, зберігання сільськогосподарської продукції та компенсувати втрати місцевих бюджетів від його скасування у 2019 році.
- Визначити порядок автоматичної зміни умов договору оренди землі в частині розміру орендної плати за землю у разі зміни системи оподаткування або зміни нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, ставок орендної плати.