Повертаючись до теми зміни Держгеокадастром меж Городка та Дроздович (куди увійшла тепер частина вулиці Заставської), яку ми висвітлювали вчора, повідомляємо, що сьогодні на електронну скриньку Городоцької міської ради надійшов лист від ДУ «Урядовий контактний центр» - проміжна відповідь про переадресування нашого звернення за належністю у секретаріат Кабінету Міністрів України (фотокопія – у прикріпленому файлі).
Так, особливо чекаємо також відповідь самого Держгеокадастру щодо вимоги відмінити внесені зміни у Публічну кадастрову карту України.
Щоб читачам стала ще більш зрозумілою позиція міської ради у проблемі, що виникла – публікуємо листа міського голови Городка Романа Кущака на адресу Президента України Володимира Зеленського із детальним хронологічним описом ситуації із вул.Заставською.
УКРАЇНА
ГОРОДОЦЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
м-нГайдамаків,6, м. Городок, Львівська обл., 81500, тел/факс 3-02-70,E-mail: gorodok_mr_lv@ukr.net
Президенту України
Зеленському В .О.
01220, м. Київ,
вул. Банкова, 11
Городоцька міська рада просить Вашої допомоги у захисті конституційних прав мешканців міста, порушених необдуманими діями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і її територіального органу – головного управлінням Держгеокадастру у Львівській області, якими внесено зміни у Державний земельний кадастр в частині кадастрового зонування Городоцького району Львівської області, а саме – частину вул. Заставської у м.Городок Львівської області, КОАТУУ: 4620910100, орієнтовною площею 16,5 га, на якій розміщено 90 індивідуальних житлових будинків, вилучено з адміністративних меж м.Городка та долучено до адміністративних меж с.Дроздовичі Галичанівської сільської ради, КОАТУУ: 4620981800.Кадастровий квартал 4620910100:29:027 та частина кадастрового кварталу 4620910100:29:026 м.Городка увійшли в межі кадастрових кварталів 4620981800:14:001 та 4620981800:14:002 с.Дроздовичі Галичанівської сільської ради.
Такі зміни у Державному земельному кадастрі були виявлені в процесі реєстрації речових прав на земельні ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та сколихнули хвилю соціальної напруги серед мешканців вул. Заставської міста Городка, які мають зареєстровані речові права на земельні ділянки, житлові будинки та інше нерухоме майно на території міста Городка, зареєстроване місце проживання м.Городок, користуються соціальними та іншими гарантіями мешканців міста, в тому числі і внесені в списки виборців та реалізують своє виборче право як мешканці м.Городка, а тепер, разом зі своїм майном та правами, опинились в межах села Дроздовичі Галичанівської сільської ради.
Мешканці міста стали заручниками проблеми зі встановлення меж населених пунктів, яка роками не вирішується на державному рівні шляхом прийняття відповідних законів, заручниками чиїхось нездорових амбіцій відновлення «справедливості» часів радянської України, незважаючи на часові процеси розвитку суспільства і територій.
Внесені до Державного земельного кадастру зміни позбавили мешканців вул. Заставської м.Городка можливості реалізувати свої конституційні права на володіння, користування і розпорядження своєю власністю. На даний час заблоковані всі процеси як реєстрації прав на нерухоме майно, так і їх переоформлення – спадкування, дарування, купівля-продаж, що з часом тільки поглиблюватиме наростання незадоволення і протестних настроїв у людей.
Прилеглі до міста Городка території разом з мешканцями (зокрема і теперішня вул. Заставська м.Городка) ще з 50-60-х років 20 століття почали інтегруватись у місто, і фактично територіально влились в його межі. Починаючи з кінця 1960 років право власності на житлові будинки, а з 1990-х років і на земельні ділянки, ці мешканці оформляли через Городоцьку міську раду. При розробці індексних кадастрових карт для присвоєння кадастрових номерів, ця територія була внесена в межі м.Городка, з врахуванням наявності у мешканців зареєстрованих прав власності на нерухоме майно у м.Городок, городоцької прописки та з розрахунком подальшого її включення в межі міста.
Спроби юридичного оформлення (встановлення) меж м.Городка робились міською радою ще з 1992 р., коли після проголошення незалежності України, розроблялись проекти формування територій і встановлення меж місцевих рад, однак всі ці спроби не були реалізовані через відсутність погодження суміжних сільських рад, в тому числі і Галичанівської, частину територій яких передбачалось включити у межі міста.
Останньою такою спробою був розроблений у 2018 році на замовлення Городоцької міської ради ДП «Львівський інститут землеустрою» проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж м.Городка, який тоді ж був поданий на погодження у суміжні сільські ради, в тому числі і в Галичанівську. Однак, враховуючи те, що встановлення меж населених пунктів, особливо міст, є загальнодержавною проблемою, і ця спроба міської ради юридично оформити межі міста не була реалізовані через відсутність погодження суміжних сільських рад, в тому числі і Галичанівської, частину території якої передбачалось включити у межі міста Городка.
З метою уникнення подальших проявів соціальної напруги серед мешканців міста та прилеглих населених пунктів, враховуючи те, що найближчим часом громади сіл Галичани, Дроздовичі та м.Городка чекає об’єднання в одну територіальну громаду, просимо Вас невідкладно вжити заходів у межах компетенції для скасування зазначених вище змін у Державному земельному кадастрі щодо меж населених пунктів Городоцького району.
Про результати розгляду звернення просимо повідомити Городоцьку міську раду.
Міський голова Р.Кущак