Медики попереджають: про геморагічну гарячку з нирковим синдромом

 

Городоцький МРВ, згідно  листа ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» №4219/06 від 15.10.19р. скеровує аналітично-інформаційний огляд «Про геморагічну гарячку з нирковим синдромом»  та одночасно повідомляє, що в жовтні місяці поточного року в нашій області  зареєстрований випадок захворювання на геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Захворів чоловік, віком 22 роки, студент, проживає і навчається у м.Львові.

 Зі слів хворого, захворів 08.09.2019 року, коли відчув загальну слабість, біль в горлі, нежить, підвищення температури тіла до 38,5С, біль голови, кашель, з’явилася нудота, блювота. Хворів 6 діб. Стан погіршувався.

13.09.2019 р. звернувся в КНП ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» Був госпіталізований в реанімаційне відділення ЛОІКЛ. Діагноз при госпіталізації: Гостре респіраторне захворювання. Нейротоксикоз.

18.09.2019 р. у хворого відмічалися порушення з боку нирок, стадія поліурії. При лабораторному дослідженні крові, проведеному у науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Д.Галицького: виявлені антитіла до вірусу Puumala.

Заключний діагноз: Геморагічна гарячка з нирковим синдромом, викликана Hantavirus Puumala.

В ході епідрозслідування було  встановлено, що хворий під час інкубаційного періоду перебував декілька днів у м.Дніпрі, відвідував дачну ділянку на околиці міста, але заперечує будь-які можливі контакти з гризунами та їх екскрементами. Відпочинок на природі, купання та риболовлю заперечує. Санітарно-гігієнічні умови проживання в квартирі задовільні. Підвальними приміщеннями не користувався. Часто вживав в їжу приправу з насіння кмину (приправа «Зіра», яку вирощують в Південно-Східній Азії), придбану на торговому ринку «Сихів» у м.Львові, не фасовану, ймовірно інфіковану екскрементами гризунів, термічно необроблену.

На сьогодні хворий виписаний додому в задовільному стані.

 

На виконання листа   ДУ «ЛОЛЦ  МОЗ України»   пропоную:

         1. Аналітично-інформаційний огляд взяти до уваги.

2 Забезпечити :

- благоустрій територій населених пунктів, парків, скверів, кладовищ, установ, місць масового відпочинку і перебування населення (в т.ч. баз відпочинку і територій, що прилягають до них на відстані не менше 50 метрів);

- ліквідацію незаконних (стихійних) звалищ, очищення їх від сміття, сухостою, густого підліска лісових масивів, що прилягають до населених пунктів, садово-городніх кооперативів та ін.;

- приведення лісових масивів у межах населених пунктів або прилягаючих до них територій у лісопарковий стан;

- проведення інвентаризації старих, частково зруйнованих будівель у приміських і міських та сільських зонах та вирішення питань щодо їх знесення;

- організацію і проведення дератизаційних заходів проти мишоподібних гризунів на території населених пунктів, лісопаркових зон (парків. скверів), кладовищ,  (в т.ч. баз відпочинку), сільськогосподарських об’єктів.

 

Завідувач                                                                                         Вітів Н.І.

 

У прикріпленому архіві у форматі pdf - інформаційний додаток про недугу, на 18-ти аркушах