Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Проте, на території біля ринку Городоцької районної спілки споживчих товариств та на території за універмагом по вул.І.Франка дуже часто можна побачити розгортання цілої мережі несанкціонованої реалізації молочних і м’ясних продуктів, риби, овочів і фруктів, тощо. Ніхто із продавців, що реалізовують свої товари за межами ринків, нічим, крім власних слів, не може підтвердити якість продукції. Продавці не мають документів, що засвідчують якість й безпеку продуктів харчування. Вони працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил. І дощ, і бруд, і вихлопні гази – усе на цих продуктах. Молоко продається з пластикових пляшок, які, можливо, знайдено на смітниках.
Але, попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.
На жаль, покупці не замислюються над тим, що харчові продукти, які реалізовуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. І якщо людина отрується такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.
Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.
До прикладу, продавці молока та молочних продуктів повинні щодня надавати їх на перевірку. І при цьому власник корови повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко і де вказано, чи досліджувалась вона на мастит, лейкоз та бруцельоз – хвороби, які можуть передаватись і людям. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові медичні огляди.
В черговий раз звертаємось до мешканців міста Городка із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо усіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів. Закликаємо, в першу чергу, поважати себе - купувати якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. На Городоцьких ринках – достатня кількість соціальних рядів, де мешканці міста і довколишніх сіл у безпечних умовах можуть реалізовувати власноруч вирощені чи виготовлені продукти харчування. При цьому кожен повинен розуміти, що винним у своїй хворобі буде лише той, хто придбав небезпечні продукти на стихійних ринках, спокусившись на ціну чи привабливий вигляд товару.