Городоцька ДПІ нагадує, що з 1 жовтня 2022 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата, яка наразі становить 6700 грн.

Відповідно збільшився мінімальний розмір Єдиного внеску:

мінімальний страховий внесок становить 1474,0 грн., адже розмір ЄВ (22%) розраховується від суми мінімальної заробітної плати. Якщо до 01 жовтня 2022 року мінімальна зарплата була 6500,0грн., то ЄВ складав 1430,0грн., а зростання з 01 жовтня мінімальної заробітної плати на 200,0грн. вплинуло на збільшення мінімального страхового внеску на 44,0грн.

Звертаємо увагу, що зростання розміру мінімальної заробітної плати з 01 жовтня не змінює ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп.

Для платників ЄП І - ІІ груп встановлюються фіксовані ставки:

➡для платників І групи у розмірі не більше 10 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового року.

➡для платників ІІ групи - не більше 20 % мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового року.

Для платників ЄП ІІІ групи ставки встановлюється у відсотковому розмірі:

➡3 % доходу - у разі сплати ПДВ;

➡5 % доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.