Невдовзі – опалювальний сезон. Саме час подбати про безпеку, пов’язані із безпекою використання газових приладів та печей, бо від правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів безпосередньо залежить наше здоров`я та здоров`я наших близьких
За багаторічною статистикою, найбільше випадків отруєння людей чадним газом трапляється саме на початку опалювального сезону.
Від початку 2023 року у Львівській області, за інформацією 15 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУДСНС у Львівській області, до медичних закладів внаслідок отруєння чадним газом звернулися 95 мешканців Львівщини (28 із потерпілих - діти). Дія підступного газу, який називають тихим вбивцею, призвела до смерті 3 осіб.
Більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення. І найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги.
Слід бути особливо пильними користувачам газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи - котлів та водонагрівачів.
У випадку несправних димоходів та вентиляційних каналів шкідливі продукти горіння невиводяться назовні, а накопичуються в приміщенні, тож система димових і вентиляційних каналів завжди повинна бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності, прочищати і ремонтувати.
Димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, слід перевіряти один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).
Димові канали опалювально-варильних печей – не рідше одного разу на шість місяців (навесні і восени).
Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, в об'єднаннях співвласників багатоквартирних будинків - на голову ОСББ, а у приватних будинках - на їх власників. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства, також має подбати власник.
Контроль за проведенням перевірок стану димових і вентиляційних каналів повинні забезпечувати житлово-експлуатаційні організації, керівники ОСББ та власники будинків.
Звертаємося до мешканців громади з проханням завчасно подбати про підготовку до опалювального сезону, провести обстеження, а у разі необхідності прочистити і відремонтувати димові та вентиляційні канали.
Закликаємо неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід. Не нехтуйте правилами безпеки!