На Городоччині податківці обговорили з представниками органів місцевого самоврядування новації та особливості застосування РРО/ПРРО у зв’язку зі змінами, внесеними Законом №3219

У Городоцькій ДПІ відбулась зустріч в.о. начальника Городоцької ДПІ Ореста Мельника з платниками податків.

Темою зустрічі були актуальні питання сьогодення: застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання сфери проведення розрахункових операцій та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Орест Мельник повідомив представників територіальних громад про основні зміни, внесені Законом України від 30.06.2023 року №3219  до податкового законодавства та до законодавства, що регулює питання застосування РРО та інформував щодо кола платників для яких застосування РРО наразі  є обов’язковим.

Звернув увагу на особливості проведення розрахункових операцій під час торгівлі підакцизними товарами: алкогольними, тютюновими виробами та пальним, важливості та необхідності відображення СГ в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, особливо в частині використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів, обліку їх кількості, а також зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серії та номера) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.

Детально інформував про  внесені зміни до Закону України від 06.07.1995   №265 в частині застосування штрафних санкцій, звернувши увагу на особливості відновлення відповідальності за порушення вимог цього Закону з 01.08.2023 та з 01.10.2023 року у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року №3219-IX, згадавши і про пом’якшення відповідальності для певної категорії платників.

Також, представників органів місцевого самоврядування інформували щодо можливостей  використання СГ програмних реєстраторів розрахункових операцій, які є дешевшими та простішими у використанні, а програмне забезпечення для ПРРО, що  створене ДПС є безкоштовним та скачується з сервера ДПС самостійно.

Наголосив, що працівники  Городоцької ДПІ забезпечують інформаційною та практичною допомогою щодо реєстрації РРО/ПРРО всіх СГ, що зобов’язані застосовувати РРО при продажу товарів/послуг.

Під час спілкування надано докладні роз’яснення щодо можливості листування з податковими органами за допомогою електронного кабінету та щодо порядку використання РРО/ПРРО у сільській місцевості.